O mně

Vítám tě matko bojovnice.

Myslíš, že díky mateřství se z tebe stává lepší osoba? Já věřím, že ano! Věřím, že naše děti k nám přišly, aby nás nauVítam tě matko bojovnicečily novým věcem a ne jen aby nás zkoušely. I když to tak ve většině případů asi vůbec nevypadá.

 

Jmenuji se Mia a jsem máma, momentálně na mateřské dovolené. Mám dva kluky Šimonka a Kubíka, domeček a malou zahrádku, kde se každé léto pokouším vypěstovat něco jedlého. Samozřejmě nesmím zapomenout na mého milujícího partnera, který je ochotný zkusit všechno, co jsem vytvořila. Mojí vášní je nekonečná škola života, pozitivní myšlení, ženství, děti, no a spousta jiného. Úplně nejraději čtu, tvořím a vymýšlím. Sama, nebo s dětmi, to je úplně jedno. Zbožňuji kafe, přírodu, Nový Zéland a seriál Krok za krokem.

 

A jsem na cestě k lepšímu já. Pro mně cíl je často cesta, po které kráčím, a tak každý den doufám, že až to bude potřeba, ozve se moje lepší a ne to horší já. Každý den bojuji s velkými emocemi svými a svých dětí. A každý den jsem lepší a lepší v ovládání těch velkých negativních emocí.

 

Hněv, vztek, zlost, ztráta identity a neuvěřitelná neorganizovanost dlouho ovládali můj život.

Až jednoho dne, krátce po narození druhého syna, jsem se našla tváří v tvář se svým starším synem a křičela jsem, až mi zvonilo v uších a bolelo mě v krku. Ubohé dítě nemělo tušení, co se děje a co byl vůbec důvod mého záchvatu. A myslím, že ani já sama jsem to nevěděla.  Ztracena v závalu nových povinností kolem miminka, hormonů a nejrůznějších emocí jsem se úplně ztratila v tom nejkrásnějším – v mateřství

A dost!!!

Tento den, tato událost byla pro mě obrovská stopka. Už jsem takhle nemohla existovat dál. Nemohla jsem dovolit, aby se ze mě stal hrozivý Mamster“, kterého by se děti měly bát. Mateřství a výchovu jsem si vždy představovala úplně jinak. Respekt, naslouchání a láska. To jsou základní pilíře zdravého vztahu. Ne strach, ovládání a nejistota.

V dětství jsem zažila to, co nechci, aby zažívaly moje děti, moje vlastní rodina. Vždy jsem měla úplně jasno v tom, co a jak chci pro sebe a pro svoji rodinu, až si ji jednou založím. Ale právě proto jsem vklouzla do té klasické autoritativní „policejní“ výchovy. Je těžké změnit to, co znáte celý život. Chce to odhodlaní a tvrdou práci. Je potřeba si přeprogramovat mysl, a to není úplně jednoduché, ale věřím, že to je možné.

A tak začala moje cesta k lepšímu já.

Studovala a četla jsem co se dalo. Udělala jsem si několik kurzů. Hledala cesty, jak aplikovat získané vědomosti do praxe a jak se stát tou klidnou, hodnou, ale hlavně šťastnou mámou, jakou jsem vždy chtěla být. Jak jsem už říkala, je to cesta a ne destinace, co je důležité. A tak pořád studuji, čtu a dělám různé kurzy. Miluji vzdělávání a pořád se učím něco nového. Jen to není na žádné škole a nikdy z toho nebudu mít žádný diplom. Ale to, doufám, nevadí. Život je podle mě nejlepší škola.

Proč jsem tady?

Co mě opravdu naplňuje, je pomáhat lidem. Často potřebujeme jen maličkost, aby se člověk cítil šťastnější. Ani si neuvědomujeme, jak málo stačí. Takže, na tomto svém blogu bych se chtěla vedle svých příběhů podělit o informace, které jsem zjistila a naučila se. Chci pomoct matkám, které se, stejně jako já, tak trochu ztratili v mateřství a hledají cestu zpátky k sobě. Ke svému ještě lepšímu já. Protože to je to, co mateřství přináší do našeho života. Vybízí nás být lepší, abychom byly tím nejlepším  pro naše děti.

Samozřejmě že nemám zaručený návod na mateřství. Bylo by skvělé, kdyby něco takového existovalo. Každá jsme originál. Naše děti jsou každé originál. A proto ti chci nabídnout různé tipy a triky. Nechci ti radit, říkat co a jak máš dělat. Jsem tady, abych ti ukázala jinou cestu, kterou si možná ještě nenašla. Možná tě navedu jiným směrem, který se ti doteď schovával. Ty sama se znáš nejlépe a je jen na tobě zjistit, co pro tebe funguje nejlépe.

Chceš znovu objevit svoje pravé já v novém „mateřském“ rouchu?

Přidej se do úžasné komunity silných matek bojovnic. Najdeš mě hlavně na Facebooku, ale můžeš mě najít i na Instagramu a taky na Pinterestu, na kterém opravdu ujíždím.

Těším se na tebe.

Posílám lásku a sílu
Mia